DŠB Novice

Začetek prodaje vstopnic za Škisovo tržnico 2019

16. april 2019

Ljubljana, 16. 4. 2019 - Še manj kot en mesec nas loči do že 22. Škisove tržnice, vstopnico za edinstveno izkušnjo pa si lahko zagotovite od danes naprej. Tudi letos organizatorji ponujajo inovativne in hitre možnosti nakupa vstopnice v preprodaji s telefonom z mBills in še več presenečenj in ugodnosti za obiskovalce.

CEO za en mesec

15. april 2019

40 odstotkov delodajalcev meni, da mladi nimajo veščin, ki jih potrebujejo v njihovem podjetju, in da jih to ovira pri zaposlovanju novih mladih sodelavcev. V Adeccu smo razvili iniciativo, s katerimi mladim ponujamo priložnosti, da razvijejo veščine, ki jih potrebujejo podjetja, ter tako uspešno začnejo svojo karierno pot.

Krvodajalska akcija

2. april 2019

Zveza ŠKIS v sodelovanju s Študentsko organizacijo Slovenije v mesecu aprilu pripravlja Krvodajalsko akcijo v sklopu projekta "Častim 1/2 litra".

Škisova tržnica razkriva nastopajoče

2. april 2019

Škisova tržnica se letos vrača 9. maja na zelenico na Kardeljevi ploščadi v Ljubljani. Le kdo vse bo majski glasbeni večer naredil edinstvenega?

Več informacij v priponki.

Mladi in izkušnje v tujini

Kdo, kako, kje in zakaj?

25. marec 2019

Mednarodni odbor Zveze ŠKIS organizira okroglo mizo na temo mladih in njihovih izkušenj v tujini. Dogodek se bo odvijal v torek, 26. marca, ob 17. uri v M Hotelu Ljubljana.

V MC Krško ozaveščali o nasilju nad ženskami

EVS prostovoljki v ozaveščanju o neenakosti med spoloma

23. marec 2019

V soboto, 16. Marca 2019 se je v prostorih MC Krško odvil zaključni dogodek projekta »Keep Fighting for Equality.«  EVS prostovoljki iz Španije, Omaina in Neus, ki sta na dolgoročnem prostovoljskem projektu v MC Krško sta skozi delo v Krškem in širše posneli avtorski film, v soboto pa svoj izdelek na interaktiven način predstavili širši javnosti o ozaveščanju v boju proti nasilju nad ženskami in boju za enakost spolov.

Škisolov 2019

Škisova tržnica išče nove edinstvene glasbenike

14. marec 2019

Tudi letos Škisova tržnica mladim neuveljevljenim glasbenikom preko Škisolova ponuja možnost nastopa na velikem odru Škisove tržnice. Razpis je odprt od danes naprej, finalni obračun pa se bo odvijal 29. aprila, v lokalu Prulček v Ljubljani.

Več informacij v priponki.

Ne zamudite Škisovega zajtrka!

12. marec 2019

Letos bo ponovno potekal Škisov zajtrk pod okriljem Zveze ŠKIS. S tem dogodkom mlade ozaveščamo o pomembnosti zdrave prehrane, predvsem pa zajtrka, ki je ključnega pomena za uspešen začetek dneva vsakega od nas. Odvijal se bo 12. marca na treh lokacijah: v Ljubljani, Mariboru in Kopru.

Škisov zajtrk

5. marec 2019

Zveza ŠKIS letos ponovno organizira Škisov zajtrk, s katerim mlade ozavešča o pomembnosti zdrave prehrane, predvsem zajtrka, ki je ključnega pomena za uspešen začetek dneva vsakega od nas. Letos se bo Škisov zajtrk odvijal 12. marca na treh lokacijah: v Ljubljani, Mariboru in Kopru.

Škisova štorklja

Za študentske družinice

1. marec 2019

Zveza ŠKIS že 14. leto zapored organizira projekt Škisova štorklja, ki je namenjen študentskim družinam. Projekt izpostavlja problematiko študentskih družin v Sloveniji in želi vplivati na aktivno vključevanje družin v širši družbeni prostor. Škisova štorklja se bo odvijala v dveh delih, prvi del predstavlja likovni natečaj za otroke, drugi del pa bo potekal 20. marca v Rožni dolini, ko bo potekal zaključni dogodek.

Zakaj na EU volitve?

22. februar 2019

Vabilo na javno tribuno z mladimi "ZAKAJ MLADI NA EVROPSKE VOLITVE?"

Študentje pozor!

17. september 2018

Ljubljana, 18. september 2018: Približuje se začetek novega študijskega leta, zato želi Študentska organizacija Slovenije študente opomniti, kaj vse morajo pred začetkom novega leta še urediti.

Škisova tržnica

največja študentska EKO prireditev

7. maj 2018

Škisova tržnica, kot ena izmed največjih in najbolj obiskanih prireditev na prostem v Sloveniji in hkrati EKO prireditev, daje velik poudarek tudi na skrb za okolje in ozaveščanje mladih o korektnem ravnanju z odpadki.

Več o letošnjem EKO ravnanju si lahko preberete v sporočilu za javnost.