Akcija na 1. december!

torek, 30. november 2010ponedeljek, 6. december 2010, .00

Brežice

Akcija na 1. december – dan boja proti AIDS-u je zdravstveno-preventivna akcija, ki jo Društvo študentov izvaja že nekaj let. Glavni namen akcije je predvsem osveščanje ljudi o spolno prenosljivih okužbah (SPO) s poudarkom na virusu HIV in AIDS-u, ter motivacija za odgovorno spolno vedenje.

Več:

Ker v Sloveniji za enkrat na srečo še nismo doživeli epidemije, in ker si Društvo študentov Brežice želi ne samo, da do le-te ne bi nikoli prišlo, ampak tudi, da bi  bilo te vrste obolenja vedno manj, bomo tudi letos opozarjali na nevarnosti  te bolezni  študente, dijake in prebivalce občine Brežice. S tem namenom bomo imeli v Brežicah 3 stojnice, na katerih se bodo ljudje lahko informirali o AIDS-u, dobili kondome in rdeče pentljice.

Prvi dve stojnici bosta postavljeni v dopoldanskih urah 1. decembra na Gimnaziji Brežice in Ekonomski in trgovski šoli Brežice, tretja pa v soboto, 4. Decembra, v avli NC Intermarket Brežice od 9. do 11. ure. Prav tako bomo material delili tudi študentom, ki se bodo v nedeljo, 5. 12., peljali z DŠBusom v Ljubljano in Maribor. Torej - Društvo študentov Brežice želi povedati, da je spolnost lepa, naj pa bo tudi varna!