Poletni koncert: Peter Urek in Marko Ferlan

petek, 28. avgust 2009, 20.30

Mestni atrij, Brežice

Obeta se nam zanimiv gasbeni večer!

Več:

Marko Ferlan in Peter Urek sta glasbenika, ki izhajata Kapel. A tam se le redko srečata, saj nastopata in študirata v popolnoma oddaljenih krajih. Medtem, ko je Marko po končanju obiskovanja ur kitare odšel na študij v sosednjo Avstrijo, se je Peter vrnil iz Skandinavije. Njuna glasba je kakor njuno srečanje v domačem kraju – vedno znova polna vtisov iz tujega okolja in polna smeha iz otroških prigod. Glasbenika sta prvič zaigrala skupaj z domačini iz Kapel (PO Kapele) in pevskim triom Eroika. Tedaj sta se odločila, da bosta še sodelovala.

Kitarist in pianist bosta na petkov večer zaigrala nekaj avtorskih skladb sodobne glasbe, ne bosta se upirala klasičnim, jazz ali pop vplivom, hkrati pa si bosta dala veliko svobode na sicer milih melodijah. Oba glasbenika bosta predstavila tudi solistične skladbe iz področij, ki jih sicer študirata. Obeta se torej večer glasbe, ki bo družil domače občinstvo s vtisi dveh popotnikov.