DŠB poletni koncerti - TrainStation

petek, 27. avgust 2010, .00

Mestni Atrij, Brežice

Društvo študentov Brežice ta petek, 27.8.2010, nadaljuje z organizacijo DŠB poletnih koncertov. Tokrat se nam bo ob 20-i uri v kavarni Mestni atrij predstavila skupina TrainStation, ki igra avtorsko rock glasbo. Vabljeni!

Več:

Danes skupino sestavljajo: Daniel Vezoja (vokal, kitare), Miha Narobe (bobni), Bor Hodžič (bas), Jure Turel (kitare).

Skupina je bila ustanovljena leta 2003 v Brežicah. Na začetku je preigravala priredbe blues rock skupin kot so npr. The Black Crowes, The Rolling Stones in John Mayall & The Bluesbreakers. Jedro skupine so sestavljali Daniel, Jure in Toka, ki je takrat igral bas kitaro.

Leta 2005 se je skupini pridružil Jani Predanič na bobnih in takrat se je skupina resneje posvetila avtorski glasbi in koncertom. V tistem času so odigrali okoli štirideset koncertov. Večinoma v Posavju pa tudi drugod po Sloveniji. Odre so največkrat delili z odlično rock'n'roll skupino Holder, ki prav tako prihaja iz Brežic. Udeležili so se tudi nekaj natečajev. Izbrani so bili na YoungGunz 3, zmagali na First Chance Festivalu v Sevnici (2006) in z bobnarjem Juretom Rozmanom posneli demo posnetke šestih pesmi. Leta 2006 je skupino zapustil bobnar in takrat je za nekaj časa prenehala delovati.

V začetku leta 2009 sta se Daniel in Jure znova povezala in sklenila ponovno zagnati skupino. Pridružila sta se jima nova člana in v tej prenovljeni postavi so začeli z vajami in koncerti maja 2009. Od takrat so imeli že kar nekaj koncertov po vsej Sloveniji. Med drugim so nastopili na Mladininem odru na Festivalu Lent. Meseca Februarja so zmagali v rubriki Glasbiator v oddaji NLP na SLO1, jeseni pa se odpravljajo v studio posneti svoj prvi EP.