aaaaaaaaaaaaPodpora domačim mladim športnikom

Brežice

Potrebuješ pomoč za uresničitev svojih ciljev?

Več:

Rok Deržanič, atlet, dijak 4.letnika tehnične gimnazije Krško

Sezoni 2005 in 2006 sta mu odlično uspeli. Že zimske tekme so pokazale, da je odlično pripravljen, pri skoku v daljino je postavil osebni rekord 720cm in samo za 4 cm zaostal za dvoranskim državnim rekordom. Na visokih ovirah je s časom 8,05s postavil nov dvoranski državni rekord za ml. mladince in osvojil tri zlate medalje na dvoranskem državnem prvenstvu v Ljubljani.
V mesecu juniju je postavil nov državni rekord za ml. mladince v mnogoboju- 5909 točk in dosegel normo za nastop na ml. mladinskem svetovnem prvenstvu v Maroku. Na državnem prvenstvu za ml. mladince je osvoji dve zlati medalji, in sicer na 110metrov z ovirami in skoku v daljino. V začetku julija je bil v Italiji na evropskem prvenstvu za mlajše mladince, in v teku na 110metrov z ovirami in dosegel 5.mesto z novim državim rekordom 14,06s.
Samo nekaj dni po nastopu v Italiji je odpotoval v Maroko, na najpomembnejšo tekmo sezone. Nastopil je v kraljevski disciplini atletike-mnogoboju. Po zelo napornem dvodnevnem tekmovanju je osvojil 6. mesto, kar je najboljša uvrstitev vseh časov slovenskih atletov na tem tekmovanju, in postavi nov državni rekord ( 5984 točk).
Želje in načrti za prihodnost: Nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu v Pekingu, čim manj poškodb ter dobro sodelovanje z trenerjem Henrikom Omerzom. Prav tako si želi vnaprej sodelovanja z Društvom študentov Brežice(DŠB), ki ga podpira pri njegovih podvigih.