Niet

Križanke, Ljubljana, Slovenija

Več:

NIETI V KRIŽANKAH !

Ponedeljek, 31. maj 2010 bo dan, ko se bo v ljubljanske Križanke, s koncertom Čas je za revolucijo, vrnila skupina Niet.

Pred njo bosta ob 21. uri nastopili skupini Backstage in Buldogi, ob članih skupine Niet pa se bodo zvrstili še številni gostje, ki so tako ali drugače povezani s skupino, predvsem pa z njihovim zadnjim albumom, ki ga bodo Nieti predstavili na odru Poletnega gledališča Križank. Njihov album z naslovom Trinajst je izšel v torek, 13. aprila, na njem pa se nahaja trinajst novih skladb, ki so nastale po zmagoviti vrnitvi legendarne skupine na glasbeno sceno v letu 2008. Kot vselej, so se Nieti tudi v tem projektu odločili za nekaj drugačnega. Namesto zbirke pesmi je plošča konceptualno povezana celota, ki pripoveduje tragično življenjsko zgodbo sodobni družbi tujega in neprilagojenega posameznika. Nietov antijunak tava med željo po akciji, ki se mu zdi nujna za spremembo praznega, sovražnega in krivičnega sveta ter hrepenenjem po sorodni duši, s katero bi od tega sveta pobegnila, rešitve pa ne najde ne po eni, ne po drugi poti in tragičen konec je neizbežen. Nieti so na tej, svoji prvi pravi plošči, vse prejšnje so bile namreč kompilacije, zajeli ves svoj glasbeni spekter, od drvečega in surovega hardcorea do nežnih balad. Tako kot vedno, tudi tokrat presenečajo s širino in svojim odporom do uniformiranosti glasbenega izraza. Skladbe so nastale pod producentsko taktirko Boruta Činča, legendarnega Buldožerja, ki mu je, sodobni tehnologiji navkljub, uspelo ohraniti tipičen Nietovski zvok.

Poleg pesmi z albuma Trinajst bo koncertni program obsegal tudi večino starejših, že ponarodelih skladb, tako da bo 31. maja, v Križankah spet en lep dan za vse ljubitelje Nietov in njihove glasbe.