MARIZA

Sreda, 19. Maj 2010, 21:00
Križanke, Ljubljana, Slovenija

Več:

Po izjemnih odzivih na koncert v polnih Križankah pred tremi leti, se na Drugo godbo vrača trenutno najpopularnejša pevka fada in globalna pevska zvezda Mariza s svojo skupino. Fado opisujejo kot portugalski blues, a je ta oznaka ohlapna in tudi precej napačna, saj je v njem poleg neizbežne otožnosti in opevanja bolečine (fado pomeni usoda) najti tudi živahne in celo plesne motive. Zdi se, da že od smrti kraljice fada Amalie Rodrigues tega nihče ni tako zapopadel kot Mariza, pevka, ki jo v domovini upravičeno slavijo kot naslednico Amalie in tudi kot obnoviteljico fada.
Po izdaji prvenca Fado em mim, drugega albuma Fado curvo ter tretjega Transparente je Mariza izdala nov album Terra ter nastopila tako rekoč na vseh vidnejših koncertnih prizoriščih tega planeta. Posebnost njenega drugega nastopa v Ljubljani bo ekskluziven gost, pevec, pianist in skladatelj z Zelenortskih otokov Tito Paris, ki je sodeloval z Marizo pri zadnjem albumu.