aaaaaaaaaaaaGIBONNI

'TOLERANCA'
VELIKI PROMOCIJSKI KONCERT Z GOSTI

ČETRTEK, 3. JUNIJ 2010 OB 20.30 / KRIŽANKE_LJUBLJANA

Dolgo pričakovani Gibonnijev novi album 'Toleranca' v izdaji založbe Dallas Records je od  8. marca 2010, v prodaji. Album nam prinaša nove Gibonnijeve uspešnice – Žeđam, Toleranca, Vrata do nas in druge, ki so že pred uradnim izidom osvojile kritiko ter publiko, kar je nedvomno potrditev, da se je tudi tokrat čakanje več kot izplačalo.

Snemanje albuma 'Toleranca' je potekalo v številnih studiih, od Zagreba do Splita in Novega mesta, do Kaira, New Yorka in Adelaide ter v Real World Box studiu Petera Gabriela. Največji del albuma je produciral Gibonnijev stalni sodelavec, Nikša Bratoš, pod produkcijo posameznih skladb se podpisujejo še Dejan Oreškovič, Marijan Brkič in Miro Vidovič.

Naslovna skladbe in bodoči single 'Toleranca' nam prinaša mednarodni izbor sodelujočih gostov med katerimi so ameriški raper Masta Ace, Maya Azucena, Haidi Bahgat, Ricardo Luque in Damir Urban. Posebno zanimivo sodelovanje zaznamuje tudi skladbo 'Slavim ove dane' pri kateri se je Gibonniju pridružil ugledni The London Community Gospel Choir, kateri je v preteklosti sodeloval z zvezdami kot so George Michael, Depeche Mode, Paul McCartney, Madonna ter Elton John.

'Toleranca', najavljena s singlom 'Žeđam' v začetku decembra preteklega leta je na voljo v dveh različicah, navadni ter limitirani, katera poleg CD ploščka vključuje še poseben DVD z ekskluzivnim video materialom.

'Toleranca' je novi veliki Gibonnijev album, ki potrjuje njegov dolgoletni status enega izmed najpopularnejših izvajalcev pri nas. Njegovi albumi dosegajo neverjetne prodajne uspehe, osvajajo nagrade in privlačijo več tisoč glave množice na razprodane koncerte tako na Hrvaškem kot tudi v Sloveniji.

Hrvaški del turneje 'Toleranca' se bo pričel 9. aprila v Bjelovarju, nadaljevala pa se bo 17. aprila v Osijeku, 22. in 23. aprila v Zagrebu, 1. maja v Umagu, 8. maja v Zadarju ter 15. maja v Varaždinu.

Slovenski oboževalci pa bodo deležni velikega promocijskega koncerta v ljubljanskih Križankah, ki se bo zgodil 3. junija 2010.

Vstopnice na: www.eventim.si