José Carreras

Četrtek, 7. Okt 2010, 20:00

Več:

Gala tenorski spektakel JOSÉ CARRERAS

Josep Maria Carreras, bolje poznan kot José Carreras ima priviligirano mesto v glasbenem svetu. Rojen v Barceloni je glasbo študiral v domačem mestu. L. 1970 je začel svojo profesionalno kariero v Gran Teatre del Liceu.

Svoj glasbeni debi je hitro dosegel zaradi nastopov v prestižnih operah po svetu kot so: Theatre alla Scala of Milan, New York Metropolitan Opera House, San Francisco Opera, Vienna Staatsoper, London's Royal Opera House, Oper of Munich, Chicago's Lyric Opera; ter festivalih: Salzburg, Aix en Provence, Edimburgh in Verona.

Sodeloval je z mnogimi slavnimi dirigenti kot so: Herbert von Karajan, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Lorin Maazel, Riccardo Chailly, Colin Davis, Giuseppe Sinopoli, James Levine, Carlo Maria Giulini, Leonard Bernstein and Zubin Metha ter s priznanimi režiserji: Franco Zeffirelli, Jean Pierre Ponnelle, Giorgio Strehler, Luigi Comencini in Harold Prince.

Njegov repertoar obsega več kot šestdeset oper, nastopal je za televizijo, filme. Njegova diskografija obsega več kot 150 posnetkov, 50 celih oper, oratorijev, sodobnih in klasičnih recitalov. Prodaja njegovih plošč je po vsem svetu dosegla platinaste in zlate naklade, skupaj ima prodanih 60 milijonov posnetkov po celem svetu.

Širše občinstvo je dosegel kot eden izmed Treh Tenorjev ob boku Plácido Dominga ter Luciano Pavarottija s serijo masovnih koncertov, ki so se začeli l. 1990 in se nadaljevali do l. 2003. Carreras je prav tako poznan po svojem humanitarnem delu – v ta namen je ustanovil José Carreras International Leukemia Foundation, saj se je tudi sam boril s to boleznijo.

Glas José Carrerasa se smatra kot eden najlepših tenorskih glasov našega časa, v Ljubljani pa ga bomo lahko slišali s posebno gostjo, sopranistko Celine Byrne ter s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija pod taktirko dirigenta Davida Giméneza. Vabljeni na vrhunski gala koncert, ki bo v četrtek, 07. oktobra 2010, v novi dvorani Arena v Stožicah, v Ljubljani!

Program José Carrerasa bo dolg približno dve uri z 20 minutno pavzo.

Vstopnice lahko kupite na www.eventim.si