Jazz koncert Norway

petek, 24. avgust 2007, 21.00

Mestni atrij

Norway.SI je projekt Petra Ureka in Jo F. Skaansarja, ki v duetu ali pa širši zasedbi izvaja glasbo avtorsko glasbo skandinavskih in srednjeevropskih vplivov. Zvrstno se naslanjata na sodobne popularne zvrsti jazza, ki prehajajo od post-bopa, acid jazza, pa vse do latin ritmov in free jazza.

Več:

Jo Fougner Skaansar – kontrabas, e-bass

Rojen leta 1984 v Oslu na Norveškem. Študira na Jazz oddelku Univerze v Trondheimu (2004-2008). Igra tako klasično, kot tudi jazz, pop, rock in etno glasbo. Nastopa po vsej Norveški s t.i. Novo generacijo norveških jazz glasbenikov. Deluje tudi kot skladatelj in vodja zasedb (musical in teater). Nanj so vplivali Wayne Shorter, Weather Report, Herbie Hancock, Jan Garbarek, Keith Jarrett; med basisti pa Dave Holland, Marc Johnson, Miroslav Vitous in Jaco Pastorius.

Peter Urek –klavir, sintetizatorji

Zaključuje študij glasbene pedagogike na Oddelku za glasbo v Mariboru. Sprejet je bil na Hanze University of Music v Gröningenu, ampak se je po opravljenih sprejemnih izpitih odločil za nadaljevalni študij na Sibelius Akatemii v Helsinkih, kjer je nameraval diplomirati iz jazz kompozicije in je kasneje s svojimi mentorji nastopal po Finski, s katerimi je dopolnjeval plesno-glasbeno stvaritev nizozemske koreografinje Marjan Raar, Your place in the world. Sodeloval je z Orkestrom slovenske vojske, Big Bandom Krško, Aljošem Jeričem, Galom Gjurinom, Nikolo Matošičem, Klemenom Kotarjem, Tomijem Puričem, Cvetom Kobalom, Joonasom Karjalainenom, Davidom Lillkvistom, Niklasom Winterjem, Tonijem Porthenom in drugimi. Trenutno poučuje NOG na Glasbeni šoli Krško.

Njuna glasba je zmes projektov, ki jih izvajata na plesnem odru, jazz festivalih na odprtem, pa tudi skrajnih klubskih nastopih. Igranje v mnogih pop skupinah, komornih zasedbah in hkrati redno obiskovanje koncertov sodobne resne glasbe približa vsakemu, tudi nezvestemu jazz poslušalcu, vse zahtevne elemente resne glasbe kot popestritev.