IV. koncert: Simon Roguljić, kitara in Saša Venek, kitara

četrtek, 25. junij 2015četrtek, 27. avgust 2015, .00

27. avgust 2015 ob 21:00, grajsko dvorišče v Brežicah

Njun občutek za glasbo, predanost, odgovornost in samokritičnost do lastnega dela vidimo kot ključne lastnosti, ki se na nastopu zlijejo v celoto, pri poslušalcih povzročijo kurjo polt (pa tudi kakšno solzico) in širijo ljubezen do umetnosti. To sta Simon in Saša – izjemno talentirana lokalna kitarista, ki vas bosta v četrtek, 27. avgusta 2015, ob 21. uri popeljala skozi potovanje mnogih tonov, ki bodo odmevali v atriju brežiškega gradu.

Več:

O SIMONU ROGULJIĆU

20-letni Simon Roguljić je svojo pot začel v Glasbeni šoli Brežice pod mentorstvom Tomislava Vrandečića. Navdušenost nad kitaro ga je spodbudila, da je svoje klasično izobraževanje nadaljeval na srednji glasbeni šoli Elly Bašić v Zagrebu, kjer ga je poučeval Ante Čagalj, eden boljših profesorjev regije, ki mu pripisujejo zasluge za popestritev hrvaške kitarske scene. V štirih letih, kolikor se je šolal na Elly Bašić, je Simon vseskozi pridno obiskoval Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice, kjer mnogokrat sodeloval na različnih projektih in pokazal svojo vsestranskost. Vestnost, ki je sicer pomembna lastnost vseh klasičnih glasbenikov, se je Simonu obrestovala februarja 2014, ko mu uspelo opraviti sprejemne izpite na dunajskem Konservatorium Wien Privatuniversität, kjer je junija letos uspešno zaključil prvi letnik pri profesorju Jorgosu Panetsosu.

O SAŠI VENEK

Sašo Venek, 23-letno študentko medicine v Mariboru, spremlja zanimiva glasbena zgodba. Prve note je odigrala že v začetku osnovne šole, vendar je kasneje inštrument nadomestila s karatejem, s katerim se je vneto ukvarjala vse do 3. letnika gimnazije. Takrat je spoznala, da je večinoma samo glasba tista, ki ji nudi enkratno veselje, zaradi česar se je odločila, da bo z igranjem ponovno poskusila pri prvi učiteljici kitare, Branki Žičkar. Skozi čas je igrala vse bolj zahtevne skladbe, sledili so mnogi nastopi, pojavila pa se je tudi želja, da bi z izobraževanjem nadaljevala. Tako se je začela pripravljati na sprejemne izpite na obeh slovenskih konservatorijih, pri tem so jo pa spodbujali Ivan Bakran, Mitja Režaman in Branka Žičkar. Čeprav je ustvarila pogoje za vpis na obe šoli, se je na koncu odločila za mariborski Konservatorij za glasbo in balet, kjer jo je do junija letos poučeval profesor Sašo Lamut. V štirih letih je opravila veliko nastopov, komponirala, sodelovala v kitarskem orkestru pod vodstvom profesorja Vojka Vešligaja in se preizkusila tudi v jazz glasbi. Trenutno stremi k temu, da bi s študijem kitare nadaljevala na univerzitetni ravni, vendar še vedno ni čisto odločena, kje in pri katerem profesorju.

Lepo vabljeni!

VSTOP PROST!