Footprints jazz trio

sobota, 22. september 2007, 20.00

Mestni atrij Brežice

Footprints jazz trio nam pričara pravi "kavarniški" ambient v jazz ritmih

Matjaž Ferk – kitara; Matjaž Vertuš – bas; Bojan Krhlanko – bobni.

Več:

Če bi Fooprints označili za bend, ki preigrava jazz standarde, bi bil to zelo ozek pogled na glasbo, ki jo ustvarjajo. Gre torej za trio z izdelano zvočno podobo. Jazz standardi so zelo melanholično obarvani, kar pričara prijeten „kavarniški“ ambient. Za trenutek dobijo tudi brezčasen free jazz izraz, ki razpoloženje v hipu obrne na glavo. Pravo nasprotje tega je njihov improvizirani avtorski funk. Ta temelji predvsem na mantrični repeticiji, spet s kontrastnimi vložki tako ritem sekcije kot kitarista. Trio se prav zaradi svoje večplastnosti, fleksibilnosti in nepredvidljivosti razlikuje od večine podobnih zasedb. Footprints so: Matjaž Ferk – kitara; Matjaž Vertuš – bas; Bojan Krhlanko – bobni.