četrtek, 19. julij 2018, 21.0023.00

Posavski muzej Brežice
DŠB Unplugged 2018: Country Soul

DŠB organizira 2. koncert v nizu poletnih koncertov na grajskem dvorišču DŠB UNPLUGGED: Country Soul

Vstop je prost.

Vstopnina: 0.00

Več:

NINA BERGER že nekaj let intenzivno raziskuje svoj glas in pevski izraz. Vodi jo velika ljubezen do glasbe in različnih glasbenih žanrov in stilov. Petje je zanjo izraz najglobljega dela sebe. V country glasbi je našla resničnost življenja, hrepenenja, preprostih resnic in velikih ljubezni. Vse to je zasnovala v projekt Country Soul. K sodelovanju je povabila najboljše glasbenike.

UROŠ PERIĆ je izjemen glasbenik, pianist, avtor, vokalist in interpret Raya Charlesa. Svojo glasbeno dušo je potešil ob igranju jazza, bluesa, gospela in countryja. Bolj kot v Sloveniji se je uveljavil v tujini. Nastopa po Evropi, Ameriki in Afriki.

MARINA BENIĆ je glasbenica, umetnica. Glasba je v njenem življenju prisotna od malega in petje je njena velika ljubezen. Svojo ljubezen do glasbe je združila s svojim partnerjem, s katerim skupaj delujeta kot duo Maryjane in ustvarjata svojo avtorsko glasbo, med ostalim tudi country glasbo.

URBAN VIDMAR je country glasbenik, s posebnim globokim glasom, ki prepriča. V letošnjem letu se je udeležil šova Nova zvezda Slovenije. Trenutno dela na svojem novem singlu.

BAND:
LUCIJAN CETIN pianist, organist, korepetitor in učitelj – umetnik s smislom za lepoto igranja. Izvaja različne glasbene stile, od resne do zabavne glasbe. Nastopa kot solist in v različnih komornih zasedbah. Zanima ga kompozicija, v ta namen ustvarja tudi lastno glasbo.
MARKO FERLAN je kitarist, ki deluje v Sloveniji in tujini. Študiral je klasično glasbo, ustvarja pa tudi na drugih glasbenih področjih (jazz ...). V času študija je ustvarjal tudi na področjih zunaj klasične glasbe, kar ga je navdušilo za igranje novih inštrumentov. Leta 2011 se je resno posvetil bas kitari in začel sodelovati pri različnih glasbenih projektih v tujini.
ZORAN KOŠIR je kitarist in eden izmed redkih slovenskih glasbenikov, ki igra pedal steel kitaro, značilno za country glasbo. Sodeloval je z različnimi znanimi slovenskimi glasbeniki in orkestri. Poleg klasične kitare in pedal steel kitare igra še lutnjo, mandolino, banjo, električno kitaro, bas kitaro, klaviature in saksofon.
ENOS KUGLER je bobnar in igra v različnih zasedbah. Sodeluje s številnimi znanimi slovenskimi glasbeniki. Veliko nastopa doma in v tujini
ROBERT PETAN je mlad perspektiven glasbenik, ki igra različne inštrumente. Goji ljubezen do brenkal. V osnovi je kitarist, na tem koncertu pa bo igral bas. Sodeluje z različnimi glasbeniki in orkestri. Je glasbeni avtor in tekstopisec.

BACK-VOKALISTKI:
KLARA MOŠKON je svojo pevsko pot začela že v najstniških letih, kasneje pa se je posvetila različnim projektom. Zadnjih nekaj let deluje kot vokal in backvokal v posavski zasedbi Uranium Pills Project. Veliko nastopa tudi sama in sodeluje z različnimi glasbeniki.

TJAŠA RUPAR je svojo glasbeno pot začela že v osnovnošolskih letih. Udeleževala se je različnih tekmovanj in glasbenih projektov. Deluje v različnih vokalnih zasedbah, pripravlja pa tudi solistične nastope. Trenutno izpopolnjuje svoj glas v Glasbeni šoli Popsi.