četrtek, 8. julij 2021četrtek, 8. julij 2021, 21.00

Posavski muzej Brežice
DŠB poletni koncerti 2021: Ember

EMBER je štiričlanska slovenska glasbena skupina iz Šentjerneja, ki ustvarja indie rock glasbo. Sestavljajo jo frontman ter glavni pisec besedil Davor Vovko, kitarist Jakob Fifnja, bas kitarist Nejc Hodnik in bobnar Nik Švalj Pleskovič. Ember so se poimenovali, ker je, kot pravijo želja po ustvarjanju nečesa novega kisik njihovemu ognju.

Februarja 2021 so v sodelovanju z INJA Music Records izdali svoj prvi singel z naslovom »Pepel«, ki je bil izglasovan za popevko tedna in bil tudi največkrat predvajana pesem meseca februarja na Valu 202. V tej skladbi so after – milenijski dečki našli zvok in tok, ki je nekakšno stičišče zvočnih estetik že minulih in modernejših kulis.

V prostem času se fantje radi podružijo, zbistrijo glave in iščejo sveže ideje, ki bi še bolj obarvale slovensko glasbeno sceno.

VSTOP PROST!