četrtek, 11. julij 2019, 21.0023.00

Posavski muzej Brežice
DŠB poletni koncerti 2019: Adrijana Lorber

Na letošnjem prvem DŠBjevem poletnem koncertu nas bo na glasbeno potovanje popeljali Adrijana, Robi in Kristjan. Natančnejši opis najbolje, da kar prepustimo njej:Na tem koncertu bomo najprej premierno predstavili nekaj pesmi iz mojega prvega EP-ja BITJE, ki je začel nastajati lansko leto in bo izdan letos septembra. Zasnovan je po ideji o dušah dvojčicah, vesolju in vsem, kar se zdi naključno, pa ni. Za tem pa sledi prav poseben (glasbeno-življenjski) preobrat, ki je meni, Robertu in Kristjanu uspel v zadnjem mesecu tako zelo zlesti pod kožo, da ga s težavo odmislimo. To je sevdah - tradicionalna glasba Bosne in Hercegovine, ki že 400 let cveti, pa vendar v Brežicah še vedno le potiho odpira popke.