aaaaaaaaaaaaaaaDobrodelni DŠB Unplugged koncert: Peter Dirnbek in Vox Populi

četrtek, 25. avgust 2016, 21.00

Dobrodelni DŠB Unplugged koncert: Peter Dirnbek in Vox Populi

Na zadnjem poletnem koncertu bomo skupaj z Markom Soršakom – Sokijem iz Elvis Jackson zbirali sredstva za nakup glasbil učencem Osnovne šole dr. Jožeta Toporišiča Dobova.

Vstopnina: 0.00

Več:

Društvo študentov Brežice (DŠB) obstaja že dobrih 20 let. Od leta 1995 se študentje iz Občine Brežice trudimo, da bi domače mesto postalo čim bolj prijetno za študente in ostale mlade. Aktivisti jim skozi različne projekte nudimo priložnost, da se izobražujejo, pokažejo, izpopolnjujejo, ustvarjajo in uživajo.

Eden izmed takih projektov so že tradicionalni Poletni koncerti oz. DŠB Unplugged. Zaključni koncert letošnje sezone bo 25. avgusta ob 21:00, ko bo na grajskem dvorišču Posavskega muzeja Brežice nastopil brežiški kantavtor Peter Dirnbek in njegova skupina izvrstnih glasbenikov, ki jo je sam poimenoval Vox Populi. Njihov zvok opredeljuje žanrska pestrost – vsebuje namreč folk, rock in tudi pop elemente. Po prvencu (Peter Dirnbek & Vox Populi, Vox Records 2007) je sedem let kasneje sledil drugi album (Pesmi o svobodi, Vox Records 2014). Ponosni so na nastope na nacionalni televiziji in celovečernem koncertu na Radiu Slovenija v živo iz studia 14. Zadnjič so se domačemu občinstvu predstavili pred štirimi leti v Mladinskem centru Brežice, zato nestrpno čakajo na četrtkov koncert.

Za naše društvo je ta koncert med drugim izjemnega pomena tudi zaradi tega, ker smo se povezali z Markom Soršakom – Sokijem, bobnarjem skupine Elvis Jackson, ki vodi dobrodelni glasbeni projekt Marko Soršak – Soki: »20 za 20«. Z različnimi slovenskimi izvajalci je posnel DVD, preko katerega zbira donacije – ko je slednjih dovolj, nakupi glasbila in jih podari šoli. Skupaj s sodelujočimi izvajalci in donatorji mu je do sedaj uspelo obdarovati in razveseliti otroke 26 osnovnih šol. Želimo si, da bi se to število povečalo, zato smo se odločili, da bomo poskušali obdariti Osnovno šolo dr. Jožeta Toporišiča Dobova. Sami res lahko naredimo veliko, a skupaj z vami zmoremo še več, zato vas pozivamo, da dobrodelno prispevate tudi vi, kar lahko storite
- z donacijami Društvu študentov Brežice, Pod obzidjem 1, 8250 Brežice; št. računa: SI56 0480 2000 0443 897; sklic: SI00 25082016; št. za DDV (nismo davčni zavezanci): 72959070; namen: nakup glasbil, pri čemer vas prosimo, da nas o donaciji obvestite na info@drustvo-dsb.si in/ali
z obiskom koncerta, kjer lahko prispevate v obliki prostovoljnih prispevkov.

V obeh primerih bo ves denar namenjen izključno nakupu glasbil.

Prispevajo lahko fizične in pravne osebe. V kolikor se boste odločili za sodelovanje, vas bomo v zameno omenili na samem zaključnem koncertu, prav tako boste omenjeni še na naši FB in spletni strani ter v pisni izjavi za medije.

Hvala vam v imenu vseh bodočih uporabnikov novih glasbil; hvala vam v imenu vseh aktivistov DŠB-ja, ki se trudimo spodbujati mlade; hvala vam v imenu vseh ljudi, ki si življenja brez glasbe preprosto ne morejo predstavljati.

VSTOP PROST!