BREŽICE: Boris Kobal

torek, 20. oktober 2009, 19.30

Prosvetni dom Brežice

Predstava je monokomedija - politična satira, v kateri nastopa BORIS KOBAL.

Več:

Tekoča voda v bivališču že od antike predstavlja civilizacijski standard. Življenjski lajtmotiv Joškota Duše, najboljšega filozofa med vodoinštalaterji in najboljšega vodoinštalaterja med filozofi, je, da voda iz pip po Sloveniji nemoteno teče in da odtoki niso zamašeni in je tako vodi omogočeno njeno dialektično kroženje. Zavezan etiki svojega poklica, se takoj odzove klicu na pomoč. Svoje delo opravlja vestno in natančno, vedno je pripravljen pomagati, zato so med njegovimi strankami številne znane Slovenke in Slovenci. V predstavi z naslovom »Kdo vam je pa to delu?« Joško Duša medtem, ko pri stranki popravlja vodovodno napeljavo, pripoveduje o sebi in svojem delu in pri tem opiše nekaj najbolj zanimivih doživetij s prehojene poklicne poti. Skladno z duhom sedanjega trenutka je njegova pripoved sproščena in uravnotežena, v njej nastopajo filozofi, umetniki in politiki tako z levice kot desnice, največ pa jih je s politične sredice.

Tako Joško Duša pripoveduje, kako je zamenjal bojler pri Slavoju Žižku, zakaj Borut Pahor ne uporablja stranišča, kakšno keramiko ima v kopalnici kardinal Rode, zakaj ima minister Rupel slab spomin in zakaj se pri predsedniku Türku nikoli nič ne zamaši. Nenazadnje uspešno reši koncertno zagato v Cankarjevem domu ter da kopico koristnih nasvetov zaskrbljenim staršem zaljubljene mladenke.Tako kot Joško Duša v svoji zgodbi poskrbi, da voda na koncu le priteče, bo Boris Kobal v vlogi vodoinštalaterja poskrbel, da bo predstava nemoteno pritekla do konca.

Cena vstopnic je 16,50€, za člane Društva študentov Brežice 15€, na dan predstave pa je cena vseh vstopnic 17€!