DŠB UNPLUGGED - poletni koncerti

KJE?: grajsko dvorišče Posavskega muzeja Brežice

Vstopnina: 0.00

Več:

Prvi v nizu nastopov v sklopu projekta Poletni koncerti bo zaznamovan z dvema izvajalcema: s skupino 4More, ki jo v akustični zasedbi sestavljata brata Simon Roguljić (kitara, vokal) in Alen Roguljić (kitara) ter duom Doris & Allen, skupnem projektu Doris Jakovina (vokal) in Alena Roguljića (kitara). Vsi trije svoj zvok opisujejo kot mešanico rocka, pop-rocka, ki se jima pridružita še priredbe tujih in ex-yugo pesmi.

Simon Roguljić:

Simon je klasični kitarist, ki je svojo glasbeno pot začel v brežiški glasbeni šoli in jo kasneje nadaljeval pod mentorstvom prof. Anteja Čaglja na srednji glasbeni šoli Elly Bašič v Zagrebu. Sedaj je študent na dunajskem konservatoriju pri prof. Jorgos Panetsosu. Kaže veliko veselje do glasbe na vseh področjih – zanimata ga predvsem klasična in zabavna. Je tudi član kitarskega kvarteta, s katerim bo proti koncu tega poletja snemal album; sodeluje tudi v kvintetu z mešanimi instrumenti, katerega program obsega zabavno-klasične skladbe avtorjev, kot je recimo Piazzolla; ne tako dolgo nazaj je postal član rock skupine 4More, ki sta jo ustanovila skupaj z bratom Alenom. V preteklih letih se je posavski publiki vsako leto predstavil na solističnem koncertu klasične glasbe – v Mladinskem centru Brežice, na Aninih glasbenih večerih v Leskovcu pri Krškem, na lanskih DŠB Poletnih koncertih pa v sodelovanju s kitaristko Sašo Venek. Pravi, da bo letos program obarvan z avtorskimi zvoki in nekaj dobro izbranimi priredbami.

Alen Roguljić:

Alen trenutno končuje magisterij na Ekonomski fakulteti, smer Poslovna informatika, pred tem je že končal dodiplomski študij na Fakulteti za računalništvo. Kljub vsemu svoj čas najraje posveča glasbi, katere ljubitelj je že vrsto let. Pred več kot desetimi leti je kot samouk poprijel za električno kitaro in se čez zelo kratek čas uveljavil kot dober kitarist na posavski sceni z zelo energičnimi nastopi in zmožnostjo pisanja pesmi. Bil je član rock skupine Danger Zone, s katero so se širši publiki predstavili na mariborski Kiflfešti, pred tem pa je deloval v skupini The Road, s katerimi je igral na Lipstikk N' Leathur Conspiracy festivalu v Kranju, brežiški publiki pa so se skupaj predstavili na DŠB Festu. Z The Road so sodelovali na Natečaj Botečaju v Krškem, kjer so zmagali in posledično posneli Alenov avtorski komad »Nora ljubezen«. Alen je ustanovitveni član skupine 4More, igra pa tudi v brežiški skupini Dr. Norium, katere album je ravno izšel. Premierni koncert, na katerem bo skupina »krstila« svoj album, bo 3. septembra v Mladinskem centru Brežice. Alen je dejaven tudi v akustičnem duu Doris & Allen.

Doris Jakovina:

Vokalni del dua Doris & Allen je Doris, ki je veselje do petja kazala že od malih nog. Že takrat je mnogokrat poprijela za mikrofon – v veselje drugih in tudi zaradi sebe. Preden se je odločila, da svoj talent usmeri v klasično glasbo, je med drugim nastopila tudi na festivalu Brežice, moje mesto. V Glasbeni šoli Brežice je naredila svoje prve resnejše korake v svet glasbe pod mentorstvom Marjetke P. Horžen in v času šestletnega izobraževanja prejela zlato nagrado na državnem tekmovanju TEMSIG. Izobraževanje je nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. V tem času se je udeležila mednarodnih tekmovanj v petju v Črni gori in Beogradu ter prejela prve in druge nagrade – tako solo kot tudi v tercetu. Doris sedaj zaključuje svoj študij na Fakulteti za upravo, a ji ta ne ovira ljubezni do nastopanja in ustvarjanja glasbe, zato sta se z Alenom združila v duu, s katerim se bosta brežiški publiki premierno predstavila skozi široko paleto pesmi.

Vljudno vabljeni!

VSTOP PROST.