Javni poziv za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko/študijsko leto 2011/2012

Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije je 1.6.2011 objavil javni poziv za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko/študijsko leto 2011/2012.

Rok za oddaje vlog je 7. september 2011 za dijake in 7. oktober 2011 za študente.

Predmet javnega poziva je uveljavitev pravice do Zoisove štipendije za šolsko oziroma študijsko leto 2011/2012 za:

• vlagatelje, ki v šolskem oziroma študijskem letu 2010/2011 Zoisove štipendije niso prejemali, in
  • štipendiste, ki so v šolskem oziroma študijskem letu 2010/2011 prejemali Zoisovo štipendijo oziroma jim je štipendijsko razmerje mirovalo in nadaljujejo izobraževanje v višjem letniku oziroma na višji stopnji izobraževanja.

Vsi vlagatelji morajo izpolnjevati splošne in posebne pogoje, ki so navedeni v besedilu javnega poziva. Splošni pogoji so vezani predvsem na status, državljanstvo, ipd., medtem ko posebni pogoji določajo merila, po katerih se izberejo štipendisti.

Vlagatelji, ki so v šolskem oziroma študijskem letu 2010/2011 prejemali Zoisovo štipendijo oziroma jim je štipendijsko razmerje mirovalo in nadaljujejo izobraževanje v višjem letniku oziroma na višji stopnji
izobraževanja, morajo poleg splošnih pogojev izkazati izpolnjevanje enega posebnega pogoja.

Vloge vlagateljev, ki v šolskem oziroma študijskem letu 2010/2011 Zoisove štipendije niso prejemali, se glede na izkazane posebne pogoje razvrstijo, za štipendiranje pa se izberejo vloge tistih vlagateljev, ki se uvrstijo bolje glede na razpoložljiva sredstva.

Besedilo poziva skupaj z dokumentacijo je na voljo elektronsko na tej spletni strani (desno). Vlogo in obrazec za uveljavljanje dohodka je možno elektronsko izpolniti in si tako shraniti lastno kopijo, skladu pa je potrebno predložiti izpolnjen, natisnjen in lastnoročno podpisan dokument.

Dokumentacijo poziva je možno prevzeti tudi osebno na skladu.

Poziv določa tudi priloge, s katerimi morajo vlagatelji izkazovati izpolnjevanje pogojev, in v kakšni obliki morajo biti te predložene.

Rok za oddajo vlog za Zoisovo štipendijo:

• dijaki: 7. 9. 2011
  • študenti: 7. 10. 2011

Vloge se oddajo na naslov sklada:

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije

Dunajska 22

1000 Ljubljana

Dodatne informacije o Zoisovih štipendijah lahko vlagatelji dobijo na na elektronskem naslovu Zoisi[@]sklad-kadri.si oziroma telefonskih številkah 01 434 10 83 in 01 434 10 80.

Prav tako sklad na svojih spletnih straneh objavlja odgovore na pogosta vprašanja o Zoisovih štipendijah.