aaaaaaaaaaaaZbiranje soglasij štipendistov za pritožbi na Urad varuha človekovih pravic

Zbiranje soglasij štipendistov za pritožbi na Urad varuha človekovih pravic

Odbor za socialo in zdravstvo na Zvezi ŠKIS je pripravil pobudo na Urad varuha človekovih pravic zaradi izjemno dolgega odločanja o Zoisovih, deloma pa tudi državnih štipendijah. Prav tako je pripravil ločeno pobudo zato, ker je Javi sklad za razvoj kadrov in štipendij v primeru Zoisovih (pa tudi državnih) štipendij neupravičeno zahteval potrdilo o začasnem prebivališču v kraju izobraževanja, zaradi česar ste bili mnogi štipendisti ob precejšen delež štipendije.

Soglasje za zastopanje pred Varuhom (štipendiste bo zastopal član Skupine za pravno pomoč in Odbora za socialo na Zvezi ŠKIS) lahko oddate tudi na našem klubu do petka, 11. 1. 2013.