Vsi na štrajk!

Pridruži se nam pri borbi za naše pravice!

Vsi študentje, dijaki in ostali ste 19. maja vabljeni na Prešernov trg ob 13-i uri, kjer bomo v velikem številu izrazili nezadovoljstvo s predlaganim Zakonom o malem delu!

ODHOD IZ BREŽIŠKE ŽELEZNIŠKE POSTAJE OB 9.00, 9.10 IZ KRŠKEGA IN KASNEJE ŠE IZ SEVNICE, PREDVIDEN ODHOD OB 17.00 URI IZ LJ!

PREVOZ JE BREZPLAČEN!

Skupaj za dostojanstvo in pravičnost!

Spremembe na področju dijakov:
1. Ukinitev dijaških štipendij do 18.leta
Štipendije so bile namenjene za izobraževanje dijakov in so jih prejemali na svoj osebni račun. Otroški dodatek je namenjen kot socialna pomoč družini in ne neposredno za izobraževanje dijakov.
2. Ukinitev pravice do subvencioranega obroka

Kaj prinaša Zakon o malem delu študentom?
• Delali bomo lahko 60 ur na mesec- zaslužek 240€. Vendar, glede na to, da nam bo konkuriralo cca.700.000 ostalih ljudi, ali bomo sploh lahko dobili delo?
• Plačevanje prispevkov za zdravstveno in pokojninsko blagajno. Študentje že imamo zavarovanje po svojih starših.
• Povečanje prispevkov iz sedanjih 16,8% na 35%.
Sedaj študent zasluži 100€, delodajalec plača zanj 116,8€, z zakonom o malem delu bo zanj plačal 135€.
• Ne bo več zalaganja zaslužkov
• Redno zaposlovanje se ne bo povečalo-le prevalilo se bo na malo delo
• Ukine se študentsko organiziranje
Ne bo več dogodkov, ki bi bogatili študentsko življenje, subvencij ter ugodnosti, ki jih ponujajo študentski klubi in študentske organizacije univerz.
• Država ne bo imela več nasprotnika, ki bi zagovarjal status študenta
• Z uvedbo malega dela ne bo novih študentskih domov in več štipendij-saj bo z manj dela-manj denarja iz prispevkov. Država ne bo povečala sredsteva na ta račun!
Študentske štipendije, študentski domovi
• Povprečna državna štipendija je 175€, prejema jih le 19,8%
• Država bo ukinila otroške dodatke za študente
• Z uvedbo malega dela ne bo več štipendij in študentskih domov-saj bo manj denarja iz prispevkov malega dela. Že sedaj primanjkuje 5.500 postelj