Vse-študentski krvodajalski teden »Častim ½ litra!«

V tednu od 11. do 17. aprila 2011 bo potekal Študentski krvodajalski teden po vsej Sloveniji..

V okviru projekta se bodo zvrstile številne krvodajalske akcije v univerzitetnih in manjših mestih po Sloveniji pod okriljem študentskih organizacij in lokalnih študentskih klubov. Namen vse-študentskega krvodajalskega tedna »Častim ½ litra!« je spodbuditi mlade k sodelovanju in ustvariti zavedanje o pomembnosti življenja vsakega posameznika. Študenti, ki so dobrega zdravja, bodo lahko prispevali del svoje tekočine življenja in tako nekomu izboljšali kakovost življenja ali ga celo rešili. Študenti bodo lahko izbirali ali bodo kri darovali v kraju, kjer bo akcijo organiziral lokalni študentski klub ali pa se bodo krvodajalske akcije udeležili v svojem univerzitetnem mestu.

V Ljubljani bo krvodajalska akcija v torek, 12. aprila, in sredo, 13. aprila, na Zavodu za transfuzijsko medicino v Ljubljani (Šlajmerjeva 6). V Mariboru bo  v sredo, 13. aprila, ter na Primorskem v torek 12. aprila, in v sredo, 13. aprila. Krvodajalsko akcijo pa v bližnji prihodnosti načrtujemo tudi pri nas.

Projekt soorganizirajo Zveze ŠKIS, ŠOU v LJ, ŠOUM, ŠOUP in ŠOS.