Varno s Škisom – projekt ob dnevu boja proti aidsu

Nazaj

IG (1)

Svetovni dan boja proti aidsu prinaša sporočilo upanja, strpnosti, solidarnosti in razumevanja do okuženih, hkrati pa ljudi informira in ozavešča o pomenu varne spolnosti, da bi zmanjšali število okuženih. Rdeča pentlja je mednarodni simbol podpore in solidarnosti, z nošenjem le-te pa izražamo podporo obolelim in prizadetim. Z našim dolgoletnim projektom Varno s ŠKIS-om sporočamo, da se tudi mladi zavedamo pomena varne spolnosti in izražamo solidarnost do obolelih

Ob svetovnem dnevu boja proti aidsu, 1. decembra, se vsako leto aktivirajo tudi študentski klubi po Sloveniji, ki v podporo obolelim opozarjajo in ozaveščajo o tej smrtonosni bolezni. Klubi v svojih lokalnih okoljih ozaveščajo o tem, kaj bolezen povzroča, kako se virus HIV prenaša, kako lahko okužbo preprečimo, in o tem, kako zelo pomembna je uporaba zaščite pri spolnih odnosih.
 

V sodelovanju z Zvezo ŠKIS, študentski klubi v svojih lokalnih okoljih pripravijo akcije deljenja rdečih pentljic, brošur ter kondomov. Letos pa so bili študentski klubi še posebej inovativni pri izvedbi - nekateri so omenjen material pošiljali po pošti, prirejali kvize, spletne dogodke, razobešali plakate po javnih krajih in tako opozarjali na omenjeno problematiko.

Letos so pri projektu sodelovali: Klub vrhniških študentov, Klub zgrornjesavinjskih študentov, Klub belokranjskih študentov, Klub študentov Slovenska Bistrica, Študentski klub mladih Šentjur, Klub škofjeloških študentov, Klub izolskih študentov in dijakov, Klub študentov Ruš, Selnice in Lovrenca, Notranjski študentski klub, Klub študentov Seliške doline, Klub posavskih študentov, Klub goriških študentov, Klub logaških študentov, Klub radovljiških študentov, Klub ajdovskih študentov in dijakov, Klub študentov Dravinjske doline, Klub študentov občine Postojna in Pivka, Klub študentov Ilirska Bistrica, Klub litijskih in šmarskih študentov, Študentski klub GROŠ, Študentski klub Kamnik, Klub trboveljskih študentov, Šaleški študentski klub, Klub ptujskih študentov, Društvo študentov Brežice, Klub tolminskih študentov, Klub študentov občine Celje, Klub jeseniških študentov, Društvo novomeških študentov, Klub študentov Kranj, Klub študentov občine Trebnje, Klub študentov občine Koper.

IG (1)

Stopite v stik

BIT

Uradni podatki

Društvo študentov Brežice

Modri

Cert ID: 0013/00013

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Društvo študentov Brežice
Matična številka: 5888417000