Poziv krvodajalcem!

V zadnjih tednih so se zaloge krvi zmanjševale in trenutno niso zadostne. Zato pozivamo vse občane, še posebej krvodajalce, da kot vedno pokažete svojo solidarnost in zavest ter z dajanjem krvi pomagate bolnikom in ponesrečencem.

Prosimo vas, da se v čim večjem številu udeležite rednih krvodajalskih akcij v najbližjem kraju ali pa na odvzem krvi pridete posamično. Še posebej vabimo krvodajalce krvne skupine A pozitivna in 0 pozitivna.
Pričakujemo vaš dober odziv in se vam prijazno zahvaljujemo v imenu bolnikov, ponesrečencev in slovenske transfuzijske službe.

Zavod RS za transfuzijsko medicino Ljubljana in Rdeči križ Slovenije

Krvodajalske akcije v mesecu avgustu v naši okolici:

•    Sevnica - v osnovni šoli Sava Kladnika 20.08., 21.08. (7-13., 7-13)
•    Leskovec pri Krškem - v osnovni šoli 31.08. (8-12)

Opombe:
V Ljubljani lahko darujete kri vsak delovni dan na Zavodu RS za transfuzijsko medicino, Šlajmerjeva 6, od 7. do 15. ure, ob četrtkih pa do 17. ure.
V Mariboru lahko darujete kri vsak torek v Centru za transfuzijsko medicino UKC Maribor, Ljubljanska 5, od 7. do 17.30. ure, ob četrtkih pa od 7. do 11. ure.
V Novem mestu lahko darujete kri vsak torek in četrtek na transfuzijskem oddelku SB Novo Mesto, Šmihelska 1, od 7. do 10.30 ure.