Posvet: Sodelovanje mladih v ekoloških postopkih v Posavju

cisto1

Zveza ekoloških gibanj Slovenije – ZEG , nevladna okoljska organizacija, regijski odbor za Posavje, v sodelovanju z Mladinskim Centrom Krško, organizira prvi mladinski posavski posvet na temo: »Sodelovanje mladih v ekoloških postopkih v Posavju«, ki bo v petek, 13. februarja ob 18. uri v prostorih Mladinskega Centra Krško.

»Sodelovanje mladih v ekoloških postopkih v Posavju«,

ki bo v petek, 13. februarja ob 18. uri v prostorih Mladinskega Centra Krško.

Aktivni udeleženci posveta bodo:

• Klemen Grobin, prodekan za študentska vprašanja, Fakulteta za logistiko, Univerza v Mariboru
  • Alen Krošelj, v.d. prodekan za študentska vprašanja, Fakulteta za energetiko Krško, Univerza v Mariboru
  • Maja Žibert, študentski svet Fakultete za turizem Brežice, Univerza v Mariboru
  • Simona Molan, društvo študentov Brežice.

Podnebne spremembe, globalno segrevanje, spreminjanje narave, so med glavnimi skrbmi mladih po vsem svetu.

Naravno okolje je potrebno vzdrževati in ohranjati tako za sedanje, kot za prihodnje generacije. Prav tako je pomembno obravnavati vzroke za degradacijo okolja. Vzpodbuditi je potrebno okolju prijazno uporabo naravnih virov in okoljsko trajnostno gospodarsko rast, le to lahko posledično vpliva na izboljšavo kvalitete življenja.

Temeljni cilj okoljevarstvenih tematik je, da je vsak segment družbe v skupnosti dolžan varovati okolje in odgovoren za vzdrževanje okoljske celovitosti.

Mladi po svetu imajo poseben interes za ohranitev zdravega okolja, saj so oni tista skupina, ki ga dedujejo. Kako se pa mladi v Posavju vključujejo v okoljevarstvene postopke, katero okoljevarstveno področje jih najbolj zanima in bi se želeli aktivno vključevati vanj, pa bomo ugotovili na posvetu.

Ekološki pozdrav!

Za zvezo ekoloških gibanj,