Obvestilnik MO ŠKIS

27. 2. 2013

Na Zvezi ŠKIS se zavedajo, kako velik pomen imajo izkušnje in znanja, ki jih mladi prejmemo v tujini in pri sodelovanju s tujino. 

V sklopu Obvestilnika MO ŠKIS zbirajo informacije o:

  • izmenjavah,
  • poletnih šolah,
  • delavnicah,
  • srečanjih,
  • štipendijah,
  • mednarodnih razpisih,
  • možnostih za študij in pripravništva,
  • natečajih,
  • mednarodnih konferencah,
  • mladinskih treningih v tujini.

Medtem, ko se lahko študentje sami spopadejo z mednarodnim izzivom, pa izvajajo tudi projekte, ki "tujino pripeljejo v Slovenijo". Tako Mednarodni odbor že šest let organizira mednarodne izmenjave in treninge, sofinancirane s strani programa Mladi v akciji. Zveza ŠKIS je z njihovo pomočjo postala organizacija pošiljateljica za prostovoljce EVS, prav tako pa so že večkrat gostili EVS prostovoljce tudi v Ljubljani. Prav tako pa je Zveza ŠKIS postala evropska organizaciji s priključitvijo k fundaciji Anna Lindh.

Povezava do obvestilnika: http://mednarodniskis.blogspot.com/ 
Najdete pa jih tudi na Facebook-u: Mednarodni odbor Zveze ŠKIS. 

V kolikor potrebujete kakršne koli informacije v povezavi z mednarodnim dogajanjem, lahko kadar koli pišete na international.board@skis-zveza.si.