NOV DATUM ŠKISOLOVA 2018 – 8. MAREC 2018

9. februar 2018

Ljubljana, 6. 2. 2018 – Tudi letos Zveza ŠKIS omgoča mladim neuveljavljenim glasbenim skupinam, ki še iščejo prostor v slovenski glasbeni scceni, priložnost za nastop na velikem odru Škisove tržnice. Datum Škisolova pa je premaknjen na 8. marec 2018.

Študentski klubi, okusna kulinarika, odlična glasba, slovenska in mednarodna kultura – Škisova tržnica.  Popoldanski program ponuja obiskovalcem, da v sproščenem vzdušju odkrivajo novo kulturo, kulinariko in ustvarijo nepozabne spomine, v večernem delu pa se Škisova tržnica prelevi v prireditev polno kakovostne in raznovrstne glasbe. Organizator želi z izborom raznolikih glasbenih skupin zadovoljiti najrazličnejšim okusom, prav tako pa mladim, še neuveljavljenim glasbenim skupinam, ponuja možnost prodora na glasbeno sceno. Zmagovalec razpisa Škisolov, ki bo potekal od 29. jaunarja do 19. februarja, bo imel tako možnost nastopa in predstavitve na velikem odru Škisove tržnice 2018.

Skupina mora za sodelovanje na Škisolovu izpolnjevati naslednje pogoje:

• najmanj 3 avtroske skladbe;
  • najmanj 1 posnetek/demo posnetek avtorske skladbe;
  • zmožnost najmanj 30-minutnega nastopanja v živo;
  • vsaj polovica članov skupine mora imeti status dijaka ali študenta.

Prijave bodo potekale preko interaktivnega obrazca, ki ga najdete na povezavi: https://goo.gl/jRoJwC

Do 25. februarja bo strokovna koisija izbrala 10 najbolj obetavnih skupin, ki se bodo med sebo pomerile na finalnem predizboru v ORTOBARU 8. marca 2018.    Za svojega favorita pa boste lahko glasovali tudi preko Facebooka, in sicer od  20. do  25. februarja  . S svojimi všečki boste lahko zagotovili nastop v finalnem predizboru še dvema dodatnima skupinama.

Škisolov bo svojega zmagovalca okronal s pomočjo strokovne žirije in publike, ki bo obiskala dogodek. Skupina, ki bo obiskovalce in strokovno komisijo najbolj prepričala, si bo zagotovila nastop na Škisovi tržnici 2018!

Kontaktna oseba:

Nina Miketič – odnosi z javnostmi