Manj svečk za manj grobov

24. 10. 2020

DŠB se pridružuje projektu Manj svečk za manj grobov.

Kaj je projekt Manj svečk za manj grobov?  

Manj svečk za manj grobov” je že tradicionalni projekt Fundacije Svečka. Svojo akcijo so prvič izvedli leta 2009 v občini Zagorje ob Savi - od takrat pa se je akcija močno razširila in postala kar vseslovenska. Prostovoljne prispevke zbirajo mladi iz različnih društev, pred pokopališči 31. oktobra in 1. novembra. Za darovani prispevek, lahko vsak vzame zastavice sočutja. Namen je preusmeriti sredstva, ter namesto kupovanja gor sveč in cvetja, pomagati tistim, ki pomoč potrebujejo. Organizatorji akcije o akciji pravijo tako: “Pomagajmo tistim, ki še živijo, če nismo mogli vsem, ki se jih te dni spominjamo.”  

Kako bo akcija potekala letos? 

Letos bo, zaradi epidemije koronavirusa, akcija potekala nekoliko drugače – brez stojnic, prostovoljcev in zastavic sočutja, ki smo jih bili vajeni v preteklosti. Organizatorji želijo tudi s svojim zgledom pokazati, da je v tej situaciji prav, da se izogibamo gneče in tokrat ostanemo doma. Svojih najdražjih, ki jih ni več med nami pa se spomnimo v krogu družine, prijateljev, znancev, ki jih pogrešajo. Letos bodo za ta namen izvedli medijsko kampanjo. Odprli so možnost darovanja preko UPN naloga, ki ga najdete na njihovi spletni strani in možnost prižiga virtualne svečke. Takšno svečko lahko ljudje »prižgejo«, če pošljejo SMS s ključno besedo SVECKA ali SVECKA5 na 1919 in s tem prispevajo 1 € oziroma 5 €, ki jih bo Fundacija Svečka v celoti namenila za reševanje življenj. Letos gredo sredstva Helikopterski enoti nujne medicinske pomoči za opremo za oskrbo podhlajenih ponesrečencev, ki se bo uporabljala v reševalnem helikopterju (termometri, naprave za ogrevanje infuzije ipd.)

 

#klubipomagamo #skispomaga #manjsveckzamanjgrobov

Stopite v stik

DŠB
Cesta prvih borcev 44
8250 Brežice
07 49 64 342 - BIT
info@drustvo-dsb.si
drustvo-dsb.si

Uradni podatki

Društvo študentov Brežice
Pod obzidjem 1
8250 Brežice
Slovenija
ID za DDV: 72959070
IBAN: 0480 2000 0443 897 (Nova KBM)

Sledite nam

Certifikati

Društvo študentov Brežice

Modri

Cert ID: 0013/00013

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Društvo študentov Brežice
Matična številka: 5888417000