Filmske delavnice in natečaj

LUZ, d.d., slovenski partner v projektu Vitalne krajine, razpisuje filmski natečaj na temo kulturne krajine Ljubljanskega barja.

Kdo se lahko udeleži natečaja?

K sodelovanju vabimo vse, ki bodo junija končali 6., 7., 8. ali 9. razred osnovne šole, ki delujejo na območju Ljubljanskega barja oz. v eni od barjanskih občin. V avtorskih skupinah lahko sodeluje največ pet članov. Najboljše je, da se prijavite kar v skupinah.

Zakaj sploh natečaj?

Z natečajem želijo pridobiti filmsko gradivo s katerim bojo promovirali tradicionalne obrti, ki črpajo surovine in navdih iz Ljubljanskega barja in tako prispevajo k utrjevanju identitete območja, poskrbeti za prenos znanja med generacijami ter spodbuditi zanimanje za razvoj novih, tržno zanimivih, avtentičnih produktov z Ljubljanskega barja.

Kakšna je natečajna naloga?

Posneti in zmontirati bo treba 2 do 5 minutni film, ki bo predstavljal tradicionalne obrti z Ljubljanskega barja in njihovo preobrazbo in razvoj v posodobljene različice. Ker v projektu opozarjamo na pomen kulturne krajine, je posebej pomembno, da filmi izdelke in obrti povežejo s surovinami in motivi z Ljubljanskega barja.

Delavnice v okviru natečaja

Na delavnicah bodo natečajniki lahko sodelovali z različnimi strokovnjaki: filmskim ustvarjalcem, etnologi, oblikovalci, inovatorji. Izbrani lokalni prebivalci, ki se ukvarjajo z različnimi tradicionalnimi obrtmi, bodo predstavili svoje dejavnosti, oblikovalci pa bodo na inovativen način nadgradili njihove tradicionalne izdelke.

Delavnice v okviru natečaja

V sklopu natečaja bomo organizirali:

1. Uvodna video-delavnica (2.7.2011): Avtorji ali avtorske ekipe se seznanijo s tehniko in postopkom ustvarjanja  kratkih video filmov;

2. Po ena delavnica za posamezno tradicionalno obrt ali dejavnost (tekom poletja po dogovoru): Avtorji ali avtorske ekipe bodo imeli priložnost posneti video material. Na delavnicah bodo oblikovalci tradicionalne izdelke preoblikovali v nove, izdelane in navdahnjene s tradicionalnimi in novimi barjanskimi materiali in motivi. Delavnice bodo organizirane za več različnih dejavnosti in obrti, vsak avtor ali avtorska ekipa bo izbrala po eno;

3. Zaključna video-delavnica (zadnji teden v avgustu): avtorji ali avtorske ekipe bodo imeli možnost skupaj z mentorjem sodelovati pri montaži končnega video izdelka.

Kdaj in kako?

Na natečaj se morate prijaviti najkasneje do 1. julija 2011 po telefonu: 01 36024 73, ali e-mailu: vitalne.krajine@luz.si, kontaktna oseba: Ana Cerk.

Po prejetju prijav bomo udeležence obvestili o datumih posameznih delavnic.

Rok za prijavo na natečaj in delavnice: 1. julij 2011.

Rok za oddajo natečajnega filma: 5. september 2011.

Delavnice so brezplačne za vse prijavljene!

Nagrade:

Zmagovalec natečaja bojo nad Ljubljansko barje popeljali z balonom!

Več o projektu in natečaja tukaj!

Vir: Ljubljanski urbanistični zavod d.d.