Delavnica: Retorika in javno nastopanje

1907953_738080566215543_1588495909_n

Nastopanje je za ogromno ljudi podobno najhujšim sanjam, za nekatere je lahko prava nočna mora. Se podobno dogaja tudi vam?
Javno nastopanje in veščine retorike niso le za tiste, ki želijo nastopati na kulturnih prireditvah, jih povezovati ali pa se pojaviti na televizijskem odru. To usposabljanje je predvsem zate, da postaviš v svoj nastop svojo osebnost, rdečo nit in vsebino umestiš v svet, ki ga dojema tvoje občinstvo, zato se nam pridruži na nizu treh delavnic in izpopolni tehniko svojega nastopa.

Seminar je sestavljen iz nastopov pred kamero, dihalnih vaj in vaj za pravilno izgovarjavo, simuliranja različnih situacij in časovnih omejitev, sestavljanja govora.
Kdo je moje občinstvo? Kako se mu prilagoditi, da me bodo bolje razumeli? Kako jih prepričati? Kakšne so razlike med različnimi mediji? Kaj so etos, patos in logos?

Delavnica poteka v manjši skupini, katere del si lahko tudi ti. 3 tedni skupne rasti, nekaj 'nešolskih' domačih nalog in boš:
- kritično ozavestil svoj lasten nastop in se zavedal svojih pozitivnih lastnosti,
- izboljšal svoje hibe in napake pri nastopanju,
- izboljšal samozavest in se na naslednji nastop podal bolj pripravljen,
- znal načrtovati vsebino, rdečo nit, obvladal izvedbo,
- postal kritičen tudi do nastopov drugih in medijsko prodanih vsebin.

____________________________________________

Imejte v mislih, da trening ni predavanje. Gre za delavnico, ki poleg koristnih informacij in praktičnih napotkov od udeležencev zahteva veliko sodelovanja, praktičnih vaj in poskušanja. To je tudi eden poglavitnih razlogov, da na koncu tečaja ne morete ostati »praznih rok«. Odlična trenerja bosta poskrbela tako za sproščeno in celovito delavnico, obenem pa tudi za individualen pristop do vsakega udeleženca.

KJE: Mladinski center Brežice
DATUM IN ČAS:
- sobota, 5.4. 9.00-12.30
- petek, 11.4. 17.30-21.00
- petek, 18.4. 17.30-21.00
PARTICIPACIJA:
- 15eu član DŠB
- 20eu zunanji

PREDHODNE PRIJAVE (zaradi omejenega števila mest) zbiramo na: bit@drustvo-dsb.si ali telefonsko številko 041844580 (Janja), do četrtka, 3.4.2014.

O predavateljih

TADEJA MESOJEDEC, samostojna trenerka mehkih veščin, fasilitatorka, bivša novinarka, svetovalka za odnose z javnostmi in še marsikaj. O retoriki in njenem pomenu blebeta že 5 let, in njene temelje vključuje v vsa področja svojega delovanja. Najdete jo povsod, kjer je dobra energija in priložnost za osebnostno in karierno rast.

LUKA LAČAN je dolgoletni član organizacije EESTEC (Electrical Engineering Students European Organization ), znotraj katere se že zadnjih 5 let aktivno ukvarja s treningi mehkih veščin. Javno nastopanje mu je zelo domače. Do sedaj je izvedel več kot 400 ur treningov, tako doma kot v tujini. Skozi niz delavnic bo z vami delil svoje osebne izkušnje in znanja ter vam svetoval kako izboljšati tehniko lastnega nastopa.

Vljudno vabljeni!

1907953_738080566215543_1588495909_n