Kdaj: 12. - 13. 11. 2011

Kje: Dravograd

Rok prijave: 4. 11. 2011

JSKD OI Dravograd in Klub koroških študentov v sodelovanju z Javnim zavodom Dravit in ZKD razpisuje 12. pesniško olimpijado, ki se bo odvila v Dravogradu, 12. in 13. novembra 2011.

Srečanje je namenjeno študentom in dijakom s statusom(ob prijavi priložite potrdilo o vpisu).

Kandidati naj organizatorju pošljejo izpolnjene prijavnice in v vpogled priložijo deset (10) svojihpesmi. Pesmi naj bodo natisnjene na A4 formatu (cistopis), vsaka pesem posebej, in opremljene zpriimkom in imenom (pesmi lahko kandidati pošljejo tudi preko elektronske pošte v enemizvodu).

Izbor snovi, tem in motivov pesniškega snovanja izbere avtor sam.

Žirija v sestavi mentoric bo najizrazitejšega avtorja nagradila s knjižno nagrado in organizacijo lastnega literarnega večera, prav tako pa bodo vsem udeležencem12. PESNIŠKE OLIMPIJADE podeljene knjižne nagrade.

Eno izmed (10) poslanih pesmi naj kandidati označijo z besedo »IZBOR« ali pa pošljejo dodatno eno (1) pesem, ki bo sodelovala v izboru za »Najboljšo pesem 12. Pesniške olimpijade po izboruudeležencev«.

Organizator se zavezuje, da bo izbranim kandidatom 12. Pesniške olimpijade zagotovili vsaj enotiskano ali/ in spletno objavo njihove poezije.

Poleg razpisa za pesniško olimpijado lahko mladi sodelujejo tudi na razpisu Artmarket.

Več informacij na povezavah:
Razpis 12. pesniška olimpijada
Razpis Artmarket