Ta spletna stran uporablja piškotke. Z brskanjem po strani se strinjate z našo izjavo o Piškotkih. Sprejmi in zapri

DŠBus

Ste že pogrešali najcenejšo opcijo prevoza do študijskih mest Ljubljane in Maribora? Spet se začenja novo šolsko leto in DŠB v sodelovanju z MirtTours zagotavlja debele denarnice in udobno vožnjo do vseh koncev Ljubljane in Maribora!

Cene vozovnic v šolskem letu 2014/2015:

-          BUS-BUS (avtobus v LJ/MB in nazaj; pogoj članstvo DŠB)

MESEČNA VOZOVNICA

POLLETNA VOZOVNICA

LETNA VOZOVNICA

4 MESECE

5 MESECEV

ŠTUDENTI (9 MESECEV)

DIJAKI (10 MESECEV)

15 €

60 €

80 €

120 €

130 €

 

 

 

-          BUS-VLAK (ena smer avtobus, druga vlak; pogoj članstvo DŠB)

MESEČNA VOZOVNICA

POLLETNA VOZOVNICA

LETNA VOZOVNICA

4 MESECE

5 MESECEV

ŠTUDENTI (9 MESECEV)

DIJAKI (10 MESECEV)

20 €

70 €

87,50 €

135 €

150 €

 

 

-          HOP (enkratna vožnja brez subvencije; kdor koli): 8,5

 

 

Doplačila za mestni promet:

MESTNI PROMET

MESEČNA VOZOVNICA

POLLETNA VOZOVNICA

LETNA VOZOVNICA

4 MESECE

5 MESECEV

ŠTUDENTI (9 MESECEV)

DIJAKI (10 MESECEV)

Ljubljana

10 €

40 €

50 €

90 €

100 €

Maribor

5 €

20 €

25 €

45 €

50 €

 

 

OSTALO

Vsak dobi kartico s čipom, za katero je varščina 10 € in jo dobite nazaj, če kartico vrnete nepoškodovano.

Sistem poznate: Na BIT (Brežiška info točka, nahaja se poleg Vrtnice) prinesete novo izpolnjeno vlogo za subvencioniran prevoz (najdete jo tudi v prilogi novičke), mi vas vnesemo v sistem in na naslednji vožnji z DŠBusom vas bo čakala vaša kartica. Plačevalo se bo sproti na avtobusu pri šoferju, kjer vam bo aparat ob čipiranju natisnil potrdilo o kupljeni vozovnici, s katerim greste do drugih prevoznikov (vlak, mestni promet). Vlogo lahko prinesete tudi kar direktno na avtobus.

Pomembno je, da izpolnite samo eno vlogo (NE za Urbano posebej). Priporočamo, da prinesete eno vlogo, ožigosano s strani fakultete na BIT, kjer boste skupaj z informatorko izpolnili vlogo glede na vaše želje in kjer boste dobili informacije o nadaljnjem postopku.

V kolikor želite spremeniti prevoznika (to je mogoče tudi med letom), morate najprej narediti preklic starega in vzpostaviti vlogo z novim. V tem primeru se obrnite se najprej obrnite na nas po dodatne informacije. 

Opomba: Vozovnica velja od 1. v mesecu, zato študentom predlagamo, da vse potrebno uredijo nekaj dni pred koncem meseca.

Poenotili pa smo tudi čas odhodov iz Posavja in študijskih mest! Domov se bomo vračali ob petkih.

 

VOZNI RED DŠBus:

 

Ljubljana

POSTAJALIŠČA

ODHODI

PRIHODI

NEDELJA

ČETRTEK

PETEK

Blanca (pošta)

18:45

21:00

17:30

Brestanica (spomenik)

18:51

20:54

17:24

Krško (AP)

19:00

20:45

17:15

Sp. Pohanca (AP)

19:08

20:37

17:07

Brežice (AP)

19:15

20:30

17:00

Smednik (OMW)

19:35

20:10

16:40

Ljubljana (Gerbičeva, Rožna dolina, Šiška, Center, Dunajska)

AP: 20:35

19:00

15:30

 

Maribor

POSTAJALIŠČA

ODHODI

PRIHODI

NEDELJA

ČETRTEK

PETEK

Blanca (pošta)

18:45

21:30

18:00

Brestanica (spomenik)

18:51

21:24

17:54

Krško (AP)

19:00

21:15

17:45

Sp. Pohanca (AP)

19:08

21:07

17:37

Brežice (AP)

19:15

21:00

17:30

Župelevec (trgovina)

19:35

20:40

17.10

Bizeljsko (Šekoranja)

19:45

20.30

17:00

Maribor (Tabor, Gosposvetska, ŠTUK, Tyrševa, City)

AP: 21:15

19:00

15:30

 

Za tiste, ki vam tabela ni najbolj jasna: v Ljubljano in Maribor štartamo ob 18.45 iz Blance, domov pa se vračamo ob petkih ob 15.30!

 

Zakaj izbrati DŠBus?

-          Cenovno najbolj ugodna opcija.

-          Poberemo te skoraj pred domačim pragom in te odložimo na pragu študentskega/dijaškega doma in stanovanja, tako ti ni treba čakati na mestni prevoz!

-          Hitro urejanje vozovnic direktno na avtobusu.

-          Udobno potovanje in zagotovljen sedež ali več.

-          Hiter prevoz do študijskih mest in domov.

-          Odlična družba, saj je bus poln samih »fajn« Posavcev. J

-          In še več. :D

Nekaj izjav naših članov iz preteklih let

DŠBus je prijetna popestritev študentskega dogajanja v Posavju, saj nastopa na dan, ko je študentskih zabav najmanj in smo študentje tudi najmanj povezani - torej v nedeljo. Ne služi pa zgolj zabavi, ampak ima tudi funkcionalno prednost za vse "vozače", ki so se naveličali dolgočasnih uric ob vožnji z vlakom čez Zasavje. - Jernej M., Koprivnica

DŠBus mi je všeč zaradi treh stvari: je najcenejši in najhitrejši prevoz do Ljubljane, hkrati pa je na njem vedno dobra družba. - Benjamin B., Brestanica

Mislim, da je DŠBus ena boljših možnosti: je hiter, zanesljiv, poln poznanih ljudi, vožnja je udobna…pripelje te v bližino študentskih domov, povrh vsega je pa še poceni. - Matjaž K., Krško

Dšbus je zakon! Hiter, cenovno ugoden, prostoren in zabaven… - Špela P., Brestanica

Nedelja popoldne…vsa nejevoljna, ker bo treba spet v Ljubljano…Razmišljam, kakšen prevoz naj uberem tokrat….Ja, izbira sploh ni tako težka, odkar vem za DŠBus! Najbolj udobna in najcenejša varianta, pa še dragocena priložnost, da pokramljam z gimnazijskimi kolegi… - Darja L., Brežice

 

Prva vožnja v nedeljo, 28. 9. 2014, je brezplačna!

 

SE VIDIMO NA DŠBusu!

 

*Pogoj za subvencioniranje avtobusa je članstvo DŠB. To lahko storite na BIT-u, kamor prinesete potrdilo o vpisu za tekoče študijsko leto in izpolnite pristopno izjavo. Članstvo je brezplačno.