1. december: dan boja proti AIDS-u

Kdaj? 1. decembra in okoli tega datuma

V Sloveniji za enkrat na srečo še nismo doživeli epidemije, na nas pa je, da se trudimo, da se takšno stanje tudi ohrani oziroma izboljša. Na žalost pa je okuženih vsako leto več, možnosti za odkritje zdravila pa vse manj.

Ker si Društvo študentov Brežice želi, da bi bilo te vrste obolenja vedno manj, vsako leto opozarja na nevarnosti in dolžnosti študentov, dijakov in državljanov za ohranitev nizke številke okuženih s HIV v Sloveniji. S tem namenom imamo na 1. december v Brežicah 3 stojnice, na katerih se ljudje lahko informirajo o AIDS-u, saj delimo informativni gradivo, kondome in rdeče pentljice iz blaga. Stojnice so po navadi postavljene v avli NC Intermarketa Brežice, na Gimnaziji Brežice in Ekonomski in Trgovski šoli Brežice. Prav tako pa se material deli tudi študentom, ki se peljajo z DŠBusom v Ljubljano ali Maribor.


Društvo študentov Brežice želi opozoriti na to, da je spolnost lepa, naj pa bo tudi varna!

Stopite v stik

DŠB
Cesta prvih borcev 44
8250 Brežice
07 49 64 342 - BIT
/
info@drustvo-dsb.si
drustvo-dsb.si

Uradni podatki

Društvo študentov Brežice
Pod obzidjem 1 (Info točka BIT se nahaja na: Cesta prvih borcev 44)
8250 Brežice
Slovenija
ID za DDV: 72959070 (nismo davčni zavezanci)
IBAN: SI56 6100 0002 7792 884 (DH d.d.)

Sledite nam

Certifikati

Društvo študentov Brežice

Modri

Cert ID: 0013/00013

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Društvo študentov Brežice
Matična številka: 5888417000