Društvo študentov Brežice (ali krajše DŠB) je bilo ustanovljeno februarja 1995. Tistega davnega leta 1995, na sam praznik, 8. februar, se je v bivšem domu JLA zbralo deset najbolj zagretih študentov, ki so želeli spremeniti prostor v katerem živijo. Okolici so hoteli dokazati, da jim domače okolje nekaj pomeni, in da jim ni vseeno, kaj se dogaja z njihovim krajem in mladimi. V Brežice so želeli vnesti nekaj dogajanja, nekaj kar bi mlade povezalo in hkrati vzpodbudilo razvoj njihovih mnogoterih sposobnosti.

Kot rezultat teh teženj, so nastali mnogi projekti, tako domači kot mednarodni, ki postajajo že tradicija . Ti mnogi projekti so bistveno oživeli dogajanje v Brežicah in okolici ter s tem v celotnem Posavju in zajemajo zadovoljevanje širokega spektra potreb mladih občine Brežice kakor tudi širšega Posavja, predvsem študentov in dijakov.