aaaaaaaaaaaaaaaEva Cassidy Tribute

KJE?: grajsko dvorišče Posavskega muzeja Brežice

Vstopnina: 0.00

Več:

11. avgusta ob 21:00 bodo na grajskem dvorišču Posavskega muzeja Brežice nastopili Tjaša Zidanič (vokal), Saša Venek (kitara) in Kristjan Račič (klavir). Združili so se pod imenom Eva Cassidy Tribute z namenom, da bi obudili zvoke dobro znane Eve Cassidy – ti se gibljemo med soulom, popom, jazzom, bluesom in gospel glasbo.

TJAŠA ZIDANIČ:
Tjaša Zidanič se je resneje pričela ukvarjati z glasbo ob vpisu v gimnazijo, ko se je vpisala še na pouk solo petja v Glasbeni šoli Brežice in se vključila v Žensko vokalno skupino Solzice. Po opravljeni gimnaziji se je odločila, da želi življenje posvetiti izključno glasbi. Vpisala je študij glasbene pedagogike na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru, hkrati pa še smer solo petje na umetniški gimnaziji Konservatorija za glasbo in balet Maribor. Dve sezoni je bila članica Akademskega pevskega zbora Maribor. Po končani umetniški gimnaziji je opravila sprejemne izpite na konservatoriju v Celovcu, ravno tako smer petje. Do zaključka šolanja na Univerzi v Mariboru ji manjka samo še magistrsko delo.

SAŠA VENEK:
Saša Venek je kitaro začela igrati šele pri 17 letih, vendar je pri 19 že opravila sprejemne izpite na dveh slovenskih konservatorijih za glasbo – v Ljubljani in Mariboru. Na koncu se je odločila, da se poleg študija medicine vzporedno vpiše na Konservatorij za glasbo in balet Maribor, kjer jo je štiri leta poučeval profesor Sašo Lamut. Letos je opravila sprejemne izpite za klasično kitaro na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien (Zasebna univerza za glasbo in umetnost na Dunaju), kjer je trenutno na čakalni listi, saj profesor, pri katerem se je želela vpisati, zaenkrat ne sprejema novih študentov. Hkrati se je v tem šolskem letu začela učiti jazz kitaro pri profesorju Matjažu Dajčarju, prav tako na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, jazz oddelek.

KRISTJAN RAČIČ:
Kristjan Račič je rekreativni glasbenik, član zasedbe Uranium Pills Project, preko katere se uči izživeti občutke, ki jih ponuja oder in vloga performerja. Glasbeno šolo je obiskoval v Brežicah, smer klavir. Nekoč si želi napisati najlepšo skladbo iz C-dura in videti ljudi iz 1. osebe množine, kako politične graščine dokončno preuredijo v antikvarijate.

Vljudno vabljeni!

VSTOP PROST.